WYPADEK DROGOWY W SZWAJCARII

Dochodzenie odszkodowania po wypadku w Szwajcarii

Każdego roku na terenie Szwajcarii wypadkom drogowym ulega coraz większa ilość osób z zagranicy. Ma to związek ze wzrostem liczby obywateli innych krajów podróżujących do Szwajcarii w celach zarobkowych i turystycznych. Również Polacy coraz częściej biorą udział w wypadkach samochodowych w Szwajcarii. Problemem, jaki dotyka ich zwykle po wypadku za granicą jest przede wszystkim nieznajomość języka oraz przepisów regulujących kwestie likwidacji niezwinionej szkody komunikacyjnej.

Po wypadku samochodowym w Szwajcarii polski kierowca, który został poszkodowany nie z własnej winy, może dochodzić odszkodowania z OC sprawcy zdarzenia. W związku z tym ma możliwość podjęcia decyzji, gdzie zamierza dokonać likwidacji szkody. Opcje są dwie – procedurę likwidacyjną poszkodowany kierowca może przeprowadzić zarówno na terenie kraju, gdzie doszło do wypadku samochodowego czyli w Szwajcarii lub w kraju swojego zamieszkania czyli w Polsce – za pośrednictwem reprezentanta ds. roszczeń.

Dokonując likwidacji szkody powstałej podczas wypadku drogowego w Szwajcarii osoba poszkodowana nie z własnej winy ma także możliwość skorzystania z pomocy niezależnego rzeczoznawcy samochodowego. Członkowscy rzeczoznawcy Stowarzyszenia MOTOEXPERT oferują osobom poszkodowanym w niezawinionym wypadku samochodowym w Szwajcarii wykonanie niezależnej i kompleksowej opinii technicznej oraz wycenę wartości powstałej szkody. Aby osoba poszkodowana, której przydarzył się niezawiniony wypadek drogowy w Szwajcarii, mogła skorzystać z oferty naszej organizacji powinna możliwie jak najszybciej skontaktować się z centralą Stowarzyszenia dzwoniąc pod numer: +48 (032) 746 0777.

Decydując się na usługi rzeczoznawców samochodowych Stowarzyszenia MOTOEXPERT poszkodowani mogą otrzymać niezależną, kompleksową opinię techniczną z wyceną szkody powstałej w wyniku wypadku drogowego w Szwajcarii, na podstawie której będą dochodzili odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia. W wybranych sprawach Stowarzyszenie MOTOEXPERT może zastosować dla swoich Klientów rozliczenie kosztów sporządzenia powypadkowej wyceny szkody na zasadzie cesji wierzytelności i sporządzić niemieckojęzyczną opinię techniczną.

Ponadto współpracując z gronem adwokatów i radców prawnych w kraju i za granicą (w Szwajcarii) Stowarzyszenie MOTOEXPERT może polecić osobie poszkodowanej w wypadku samochodowym w Szwajcarii usługi prawne wybranego prawnika, dzięki czemu poszkodowany polski kierowca będzie mógł dokonać procedury likwidacyjnej z udziałem eksperta reprezentującego wyłącznie jego interesy w procesie dochodzenia odszkodowania za wypadek samochodowy w Szwajcarii. Zapraszamy do kontaktu!

 

Chcesz poznać szczegóły zadzwoń! Telefon: +48 032 746 07 77