WYPADEK DROGOWY W HISZPANII 

Likwidacja szkody komunikacyjnej po wypadku na terenie Hiszpanii

Polscy kierowcy podróżujący do Hiszpanii coraz częściej stają się uczestnikami wypadków i kolizji drogowych, do których dochodzi  nie z ich winy. W takiej sytuacji, po wypadku drogowym w Hiszpanii, dość szybko może pojawić się problem z przeprowadzeniem procedury likwidacyjnej i uzyskaniem odszkodowania. Polacy nie znający języka hiszpańskiego, którym przydarzył się niezawiniony wypadek samochodowy w Hiszpanii powinni pamiętać, że do nich należy decyzja dotycząca sposobu likwidacji powstałej szkody komunikacyjnej.

Osoby poszkodowane w niezawinionych wypadkach samochodowych na terenie Hiszpanii mogą dokonać likwidacji szkody w kraju miejsca zdarzenia czyli bezpośrednio u hiszpańskiego ubezpieczyciela sprawcy wypadku. Drugą możliwością jest jednak likwidacja szkody na terenie Polski – z udziałem i za pośrednictwem reprezentanta do spraw roszczeń w Polsce. W drugim z przypadków z pomocą osobom poszkodowanym może przyjść Stowarzyszenie MOTOEXPERT, za pośrednictwem którego można dokonać wyceny szkody po wypadku w Hiszpanii  na terenie Polski. Niestety w tej sytuacji nie jest możliwe rozliczenie kosztów wykonanej usługi rzeczoznawczej na podstawie cesji wierzycielności. Po szkodzie komunikacyjnej na terenie Hiszpanii istnieje konieczność poniesienia przez osobę poszkodowaną kosztów sporządzenia kalkulacji szkody.

Stowarzyszenie MOTOEXPERT dysponując regionalnymi rzeczoznawcami samochodowymi w Polsce jest w stanie zaoferować kompleksową wycenę szkody komunikacyjnej, jaką spowodował wypadek samochodowy w Hiszpanii, a także sporządzenie pełnoprawnej i niezależnej opinii technicznej, na podstawie której możliwe będzie dochodzenie odszkodowania powypadkowego. Dodatkowo współpracując z gronem adwokatów i radców prawnych działających w Polsce Stowarzyszenie MOTOEXPERT może polecić osobie poszkodowanej w wypadku drogowym w Hiszpanii skorzystanie z pomocy prawnej partnerskiego adwokata lub radcy prawnego, który w trakcie trwania procedury likwidacyjnej będzie reprezentował wyłączne interesy poszkodowanego.

Jeśli więc chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat możliwości likwidacji szkody po wypadku samochodowym w Hiszpanii prosimy skontaktować się z centralą Stowarzyszenia pod numerem: +48 032 746 0777. W rozmowie z naszym konsultantem możliwe będzie ustalenie odpowiedniej w danym przypadku procedury działania i ewentualnego skorzystania z pomocy prawnej, oferowanej przez  współpracujący z organizacją radców prawnych i adwokatów. Jeśli przydarzył ci się wypadek drogowy w Hiszpanii, nie zwlekaj i zadzwoń!

Wypadki drogowe w Hiszpanii – Wycena szkody po wypadku samochodowym – Hiszpania