WYPADEK DROGOWY WE FRANCJI

Gdzie i jak wycenić szkodę komunikacyjną? 

Każdego roku wraz ze wzrostem liczby Polaków podróżujących do Francji turystycznie lub zarobkowo wzrasta także liczba wypadków drogowych z ich udziałem, do jakich dochodzi w różnych regionach Francji. Jak wiadomo każdy wypadek może przysporzyć nam wielu problemów – głównie z likwidacją szkody i dochodzeniem odszkodowania.  Podobnie dzieje się w sytuacji, gdy wypadek samochodowy ma miejsce we Francji.

Polscy kierowcy,  którzy ulegają wypadkom drogowym we Francji nie ze swojej winy powinni wiedzieć, że mają pełne prawo dochodzić odszkodowania od ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia. Często nie znając języka francuskiego stają jednak przed ogromnym problemem i odpowiedzią na pytanie: jak ubiegać się o odszkodowanie? Pomóc może Stowarzyszenie MOTOEXPERT z Kielc.

Po wypadku samochodowym we Francji istnieją dwie możliwości likwidacji niezawnionej szkody komunikacyjnej. Osoba poszkodowana może dokonać wyceny szkody i jej likwidacji bezpośrednio we Francji lub, co jest zdecydowanie bardziej popularne i w wielu przypadkach uzasadnione, dokonać likwidacji szkody w Polsce – za pośrednictwem tzw. reprezentanta do spraw roszczeń. W tym przypadku poszkodowany ma możliwość skorzystania z usług niezależnego rzeczoznawcy samochodowego będącego członkiem Stowarzyszenia MOTOEXPERT.

Niezależni rzeczoznawcy samochodowi MOTOEXPERT świadczą usługi w zakresie wyceny szkód powypadkowych po kolizjach i wypadkach drogowych we Francji. Każda z opinii technicznych wykonana przez rzeczoznawców Stowarzyszenia MOTOEXPERT w Polsce jest opinią pełnoprawną i obiektywną, która pomoże polskiemu poszkodowanemu w wypadku drogowym we Francji dochodzić odszkodowania u polskiego reprezentanta ds. roszczeń, reprezentującego francuskiego ubezpieczyciela sprawcy wypadku samochodowego za granicą.

Jeśli jednak jako osoba poszkodowana chciałbyś dokonać likwiadacji szkody w kraju, gdzie miał miejsce wypadek drogowy (tj. we Francji),  Stowarzyszenie MOTOEXPERT na chwilę obecną nie ma możliwości polecenia usług rzeczoznawców techniki samochodowej na terenie Francji. Jeśli jednak osoba poszkodowana zdecyduje się na pomoc Stowarzyszenia i dokona likwidacji szkody w Polsce to MOTOEXPERT ma możliwość polecenia swoim klientom usług prawnych świadczonych przez prawników specjalizujących się  w dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych m.in. za wypadki samochodowe we Francji.

Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach pomocy osobom poszkodowanym w niezawinionych wypadkach drogowych na terenie Francji i możliwościach wyceny powstałej szkody komunikacyjnej należy skontaktować się z centralą Stowarzyszenia pod numerem tel. +48 (032) 746 0777.  W wybranych przypadkach sporządzenie opinii technicznej i wycena szkody po wypadku we Francji wyjątkowo może zostać rozliczona na zasadzie cesji wierzytelności, bez konieczności ponoszenia przez osobę poszkodowaną kosztów rzeczoznawczych. Zapraszamy!

 

Pomoc rzeczoznawcy po wypadku we Francji – Wypadek drogowy we Francji