Auto powypadkowe w Niemczech

Jeżeli przebywając na terenie Niemiec ulegniemy wypadkowi lub kolizji samochodowej nie z naszej winy to w myśl niemieckiego prawa należy nam się możliwość skorzystania z auta zastępczego na czas naprawy naszego samochodu lub do czasu zakupu nowego jeżeli uszkodzony samochód nie nadaje się do naprawy i orzeczona zostanie szkoda całkowita. Możliwość korzystania z samochodu zastępczego po wypadku w Niemczech jest bardzo dużym udogodnieniem ponieważ w chwili wypadku i uszkodzenia naszego samochodu pozbawienia jesteśmy możliwości jego użytkowania. Powinniśmy również wiedzieć, że całkowity koszt wynajmu samochodu zastępczego pokrywany jest z polisy sprawcy wypadku lub kolizji drogowej powstalej na terenie Niemiec.

Gdzie szukać pomocy w uzyskaniu auta zastępczego?

Jeżeli zostaliśmy poszkodowaniu w wypadku lub kolizji drogowej na terenie Niemiec i nasze auto zostało uszkodzone po pomoc w uzyskaniu auta zastępczego możemy się zwrócić do Stowarzyszenia Miedzynarodowych Rzeczoznawcow Techniki Samochodowej MOTOEXPERT działającego na terenie Polski. Niemieccy rzeczoznawcy samochodowi nalezacy do Stowarzyszenia MOTOEXPERT dzięki szerokim kontaktom na rynku niemieckim moga zagwarantowac poszkodowanym auto zastępcze na czas naprawy uszkodzonego samochodu lub do czasu zakupu nowego auta, jeżeli uszkodzonego nie da się naprawić.

W myśl niemieckiego prawa czas użytkowania samochodu zastępczego wynosi z reguly 12-14 dni w przypadku samochodów osobowych, jednak może się on znacznie wydłużyć – nawet do dwóch miesięcy – w przypadku uszkodzeń samochodów specjalistycznych. Informacje o uszkodzeniach i przewidywanym czasie naprawy znajdziemy w wystawionej przez eksperta (rzeczoznawce samochodowego) po wypadku lub kolizji samochodowej opinii technicznej.

O wystawienie takiej opinii technicznej możemy się zwrócić rzeczoznawców samochodowych Stowarzyszenia MOTOEXPERT. Rzeczoznawcy z Niemiec, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Miedzynarodowych Rzeczoznawcow Techniki Samochodowej MOTOEXPERT, od lat zajmują się wystawianiem właśnie takich opinii technicznych dotyczacych polskich samochodów uszkodzonych po wypadkach i kolizjach na terenie Niemiec.

Oględziny powypadkowych samochodów są dokonywane wowczas starannie i dokładne (w Niemczech lub w Polsce), a wystawione przez nich opinie są zgodne ze stanem faktycznym. Działające na terenie Polski Stowarzyszenie MOTOEXPERT jest godne polecenia przede wszystkim ze względu na fachowość i bezstronność w wydawaniu opinii technicznych oraz dysponowanie niemieckimi rzeczoznawcami mogacymi wykonac niemiecka opinie techniczna, na podstawie której wyplacone zostanie odszkodowanie.