Kalkulacja szkód po wypadkach na terenie Niemiec

Kalkulacja szkód jest jedną z czynności uruchamiająca proces likwidacji szkody po wypadku lub kolizji samochodowej na terenie Niemiec. Mimo dużych korzyści wynikających z wykonania kalkulacji szkód na terenie Niemiec znaczna część poszkodowanych w wypadkach na terenie Niemiec Polaków dalej kalkulacji szkód dokonuje dopiero po powrocie do kraju zlecając jej wykonanie polskiemu ekspertowi, który najczęściej jest przedstawicielem (pracownikiem) Towarzystwa Ubezpieczeniowego, a więc nie jest bezstronny i wykonana przez niego kalkulacja szkód po wypadku lub kolizji samochodowej może zostać zaniżona.

Wobec tego po wypadku w Niemczech warto dobrze się zastanowić czy nie rozpocząć likwidacji szkody jeszcze na terenie Niemiec i zlecić wykonanie niezbędnych czynności rzeczoznawcom niemieckim. Wykonanie kalkulacji szkód po wypadku na terenie Niemiec przez niezależnego niemieckiego rzeczoznawcę samochodowego niesie ze sobą dużo korzyści dla poszkodowanych Polaków. Pierwszą i niezmiernie istotną sprawą jest to, iż nie trzeba transportować uszkodzonego samochodu do Polski, co jest niezmiernie kosztowne i czasochłonne.

Należy również pamiętać o tym, iż wykonana przez niezależnego niemieckiego rzeczoznawcę samochodowego (np. ze Stowarzyszenia Miedzynarodowych Rzeczoznawcow Techniki Samochodowej MOTOEXPERT) kalkulacja szkód po wypadku w Niemczech będzie dla poszkodowanego Polaka bardziej atrakcyjna niż identyczna wykonana w Polsce. Kalkulacja szkód po wypadku samochodowym w Niemczech będzie uwzględniała bowiem niemieckie stawki (które są bardziej atrakcyjne niż polskie) roboczogodzinowe oraz ceny części zamiennych.

W związku z tym, iż po wypadku drogowym powstałym na terenie Niemiec nie z winy poszkodowanego może on zgodnie z obowiązującym prawem samodzielnie wybrać rzeczoznawcę samochodowego w Niemczech. Swoje usługi w tej dziedzinie poleca jednak także polskie Stowarzyszenie Miedzynarodowych Rzeczoznawców Techniki Samochodowej MOTOEXPERT zrzeszajace także niemieckich rzeczoznawcow, wykonujących niezależne kalkulacje szkód po wypadkach lub kolizjach samochodowych na terenie Niemiec poszkodowanym w nich polakom. Kalkulacje szkód po wypadkach w Niemczech wykonywane są wówczas z niezwykłą starannością i niezwykle atrakcyjnie bo zgodnie z niemieckim prawem i uwzględniające niemieckie stawki.

Rzeczoznawcy samochodowi Stowarzyszenia MOTOEXPERT wykonują również kosztorysy napraw w języku polskim i w porozumieniu się z Klientami. Wykonane kosztorysy napraw stają się podstawą wypłaty atrakcyjnego dla Polaków odszkodowania za szkody poniesione wskutek wypadku lub kolizji samochodowej w Niemczech.